Get Adobe Flash player

Uroczystość umieszczenia symbolu Oka Opatrzności w Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy na Piaskach.

Dnia 22.10.2016r. wczesnym rankiem wyruszyliśmy „wesołym autobusem” jak to określiła, towarzysząca nam s. Krzysztofa, z Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej do Sanktuarium Zawierzenia na Piaskach. Celem naszej pielgrzymki była chęć uczestniczenia w wydarzeniu umieszczenia symbolu Opatrzności Bożej w Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy. 

Uroczystej Eucharystii przewodniczyli: bp P. Cieślik – protektor Ruchu Szensztackiego i bp B. Wojtuś – bp pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej.
W koncelebrze wzięło udział wielu księży, a wśród nich ojcowie szensztaccy: Arkadiusz Sosna i Wojciech Groch. Ucieszyła nas także duża liczba sióstr Maryi, które przywiozły ze sobą około 400 pielgrzymów z całej Polski. Wśród sióstr były obecne m.in.: siostra prowincjalna, s. Lidia, oraz s. Adelinde z Szensztat, asystentka generalna polskiej prowincji sióstr.
Po mszy świętej Rodzina Szensztacka z Bydgoszczy wykazała się niesamowitą gościnnością i nakarmiła nas wszystkich gorącymi daniami, dzięki którym mogliśmy się rozgrzać oraz poczęstowała nas niezliczoną ilością ciast.
Jakże było miło spotkać się po latach i porozmawiać z siostrami, które było nam dane poznać na naszej szensztackiej drodze życia.

Kolejnym, bardzo wzruszającym punktem programu były wspomnienia a nawet sekretne zwierzenia bp. Pawła Cieślika o śp. kardynale nominacie Ignacym Jeżu. Okazało się, że przez wiele lat byli sąsiadami; „bp. Paweł na górze a (Gaweł)-bp. Ignacy na dole”.
Wielka radość przepełniła nasze serca w czasie, gdy kolejna grupa małżeństw, tym razem z Poznania, zawierała Przymierze z MTA w sanktuarium.
Uroczystości zakończyły się modlitwą różańcową oraz modlitwą uwielbienia.
Na rozesłanie zostaliśmy pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem.
Wróciliśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ:
- poleciliśmy Matce Bożej Królowej Zawierzenia rodziny Szensztackie z naszej diecezji,
- zawierzyliśmy nasze własne rodziny Miłosiernemu Ojcu,
- pogłębiliśmy naszą wiarę w Opatrzność Bożą.
W drodze powrotnej nawiedziliśmy Sanktuarium NMP Królowej Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Mogliśmy tam modlić się przed niespotykanym Ołtarzem – Monstrancją „Światło Pojednania i Pokoju”, którego przesłaniem jest wieczysta adoracja w intencji pokoju na świecie. Peregrynuje on po Słowacji, Polsce i Litwie(Wilno). Był obecny w czasie ŚDM. Docelowo zostanie ofiarowany umęczonemu narodowi Rwandy.

Przedstawiciele diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w składzie:
H.J. Radomscy, B.L. Drozdowscy, J.L. Borys
obecni byli również: M.D Kalcowscy z Koszalina.

Zdjęcia