Get Adobe Flash player

Aktualności

Warsztaty artystyczne dla dziewcząt

Warsztaty artystyczne - plakat 1
Zapraszamy na warsztaty artystyczne dziewczęta z gimnazjum i liceum.
W programie nauka robienia bransoletek ze samych sznurków,
z koralikami, z literkami, różańców na rękę.  :)

 

Czytaj więcej...

Ogłoszenia bieżące - I Niedziela Wielkiego Postu 2018

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu, 18.02.2018

Wielki Post jest czasem, kiedy Bóg chce z nami odnawiać swoje przymierze. Jest to ruch z naszej strony: jego miłość jest ogromna i niezmienna od wieków – to my musimy jednak sobie wciąż z przypominać o przymierzu z Bogiem.

1. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy!
2. W czwartek wystawienie Najśw. Sakramentu o godz.15.00 i adoracja zakończona o godz. 16.30 Godziną świętą.
3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Początek Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 u stóp Góry Chełmskiej. Przy bardzo złej pogodzie w sanktuarium. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. W bieżącym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy w czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła.
5. Msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są wg. następującego porządku:
- w niedzielę o godz. 12.00
- w poniedziałki o godz. 7.30
- w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.
Przed Mszą św. jest okazja do skorzystania ze spowiedzi św.

Czytaj więcej...

Zmiana porządku liturgicznego

Nastąpiła zmiana odprawianych Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Od stycznia br. Msze św. w poniedziałki będą odprawiane o godz. 7.30.

Zimowe rekolekcje dziewcząt

20180121 122316
Tegoroczne rekolekcje dziewcząt rozpoczęły się pod hasłem "Dom na skale". Od 15 do 27 stycznia odbywały się kolejno trzy turnusy dla dziewcząt z naszej diecezji, które spotkały się w Sarbinowie w celu pogłębienia swojej duchowości. Na żadnym z turnusów nie zabrakło modlitwy, czasu dla bliźniego, wspólnych posiłków, konferencji, ale także czasu na zabawę.
Galeria

Czytaj więcej...

Zakończenie peregrynacji wizerunku Królowej Nowej Ewangelizacji Europy w naszej diecezji

img 184028 stycznia br. w diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zakończyła się peregrynacja pielgrzymującego obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z Szensztatu. Maryja jako Królowa Nowej Ewangelizacji Europy nawiedziła 24 parafie, LO w Kołobrzegu, szpitale: w Białogardzie i w Kołobrzegu, Areszt Śledczy, Zakład Karny i Centrum Kryzysowe dla Kobiet oraz Hospicjum w Koszalinie, oraz wiele rodzin i chorych samotnych osób w ich prywatnych domach.

Jak ktoś się wyraził, Królowa w codziennej sukni przybyła by być z nami w naszej codzienności. Przyjmowana była z wielką czcią i miłością, prawdziwie po królewsku.
Maryjo, nasza Matko i Królowo – dziękujemy Ci.

Galeria

Czytaj więcej...

Spotkanie Ekumeniczne na Górze Chełmskiej

dsc 7578

W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej odbyło się po raz kolejny spotkanie ekumeniczne. 
Wierni kościoła prawosławnego, grecko- i rzymskokatolickiego podczas koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Nieszporów modlili się o jedność chrześcijan.

 

Po wspólnej modlitwie był czas na miłe spotkanie przy herbacie w domu Sióstr. Tam też zabrzmiały kolędy i pastorałki w różnych językach.
Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa w intencji Ukrainy.

 

Galeria zdjęć

Msza św. przymierza 18.01.2018 roku

W dniu 18 stycznia 2018 roku spotkaliśmy się na pierwszej Msza św. przymierza w nowym roku 2018. 

Tego dnia rodzina szensztacka w naszej diecezji modliła się szczególnie za rodziny  ze Sławna i Darłowa, które były odpowiedzialne za przygotowanie oprawy liturgicznej. Podczas kazania ks. Kazimierz Klawczyński przybliżył postać sługi Bożego Józefa Englinga, sodalisa którego ojcem duchownym był ks. Józef Kentenich. Piątego stycznia 2018 roku przypadała bowiem 120 rocznica jego urodzin. Po odczytaniu impulsu na zakończenie Mszy św. animatorzy diecezjalni państwo Beata i Leon Drozdowscy złożyli życzenia ks. Kazimierzowi z okazji jego 60. rocznicy urodzin.
Po Mszy św., w zimowej aurze Góry Chełmskiej, wszyscy uczestnicy udali się do domu sióstr na urodzinowego torta. Zdjęcia

Czytaj więcej...