Get Adobe Flash player

Widok z kamery na wieży widokowej na Górze Chełmskiej

 

.....

...

 

KALENDARZ

loader

Aktualności

Ogłoszenia bieżące - XXVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą, 15.10.2017
1. Po Mszy św. wystawienia Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem różańcowym. Serdecznie zapraszamy!
2. W środę 18 października z racji 18-stego dnia miesiąca, Msza św. przymierza o godz. 18.00. Od godz. 12.00 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona o godz. 17.30 różańcem.
3. Msza św. w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 12.00.
4. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie obowiązkowe św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 10. rocznica śmierci kard. nominata Ignacego Jeża;
- we wtorek wspomnienie obowiązkowe św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
- w środę wspomnienie obowiązkowe św. Łukasza, Ewangelisty. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach służby zdrowia.
- w piątek wspomnienie obowiązkowe św. Jana Kantego, prezbitera;
- w sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

Czytaj więcej...

Niebiańska kuchnia w Sarbinowie

Niebiaska kuchnia

Jeżeli nie umiesz gotować

 – to nauczysz się i zaskoczysz siebie i innych

Jeżeli nie lubisz gotować

– to zobaczysz, że to dobra zabawa
Jeżeli lubisz gotować
– to będziesz zadowolona
Jeżeli umiesz gotować
– dowiesz się czegoś nowego
Zapraszamy dziewczęta z klas VII , gimnazjum i liceum na skupienie połączone z warsztatami kulinarnymi. Będzie coś dla ciała i coś
dla ducha
Termin – 24-26 listopad
Miejsce – Sarbinowo
Zgłoszenia – Do 20 listopada do s.Aleksandry: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 601692461

 

Kawiarenka Dialogowa Małżonków

kawiarenkaKawiarenka Dialogowa Małżonków to propozycja skierowana do każdej pary małżeńskiej, której zależy na umocnieniu wzajemnych relacji. To okazja do dialogu, który pozwala budować więź między małżonkami i dobrze przeżyty prowadzi do zrozumienia, zgody oraz wyrozumiałości. Kawiarenka to czas, żeby „zatrzymać się” w codziennym biegu i zadbać o rozwój miłości małżeńskiej.

 

Czytaj więcej...

Diecezjalny Dzień Przymierza 08.10.2017r.

 

p1020855


W ubiegłą niedzielę, 8 października, jako Rodzina Szensztacka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przeżywaliśmy Diecezjalny Dzień Przymierza.

 

Czytaj więcej...

Ogłoszenia bieżące - XXVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą, 08.10.2017

1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele w Polsce XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” a Rodzina Szensztacka naszej diecezji zainaugurowała obchody Roku Ojca Józefa Kentenicha związanego z przypadającą w przyszłym roku 50. rocznicą śmierci Założyciela Dzieła Szensztackiejgo.
2. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo ojców i matek oczekujących potomstwa. Po Mszy św. wystawienia Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona nabożeństwem różańcowym. Serdecznie zapraszamy!
3. W przyszły piątek, 13 października zakończenie nabożeństw fatimskich procesją z figurką Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30.
4. Msza św. w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 12.00.
5. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16,30 a w niedziele o godz. 15.00. Jeśli tylko aura na to pozwoli, odmawiać będziemy tę piękną modlitwę podążając ścieżką wokół sanktuarium wytyczną kamiennymi paciorkami różańca. W czwartki i niedziele modlitwa różańcowa w sanktuarium, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Czytaj więcej...

Błogosławieni czystego serca...

kazaniewrzesienW niedzielę 24 września odbyła się kolejna katecheza w ramach V Edycji spotkań: Kazania na Górze o tematyce błogosławieństw: Osiem kroków do prawdziwego szczęścia czyli jak być szczęśliwym a nie tylko zadowolonym. Katechezę na temat: Błogosławieni czystego serca poprowadził ks. Dariusz Jaślarz, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Manowie.

Po katechezie odbyła się dalsza część wspólnego spotkania w domu sióstr, gdzie przy kawie i herbacie każdy miał możliwość zadawania
                                     pytań, dzielenia się.

 

Zapraszamy do odsłuchania całej katechezy