Get Adobe Flash player

Aktualności

Ogłoszenia bieżące - XI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą, 17.06.2018
1. Po Mszy św. wystawienia Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem czerwcowym. Serdecznie zapraszamy!
2. W poniedziałek z racji 18-go dnia miesiąca Msza św. o godz. 18.00. Od godz. 12.00 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona o godz. 17.30 nabożeństwem czerwcowym.
3. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 15.00 na kolejną katechezę z cyklu "7 grzechów głównych – nieczystość", którą wygłosi ks. dr Radosław Mazur.
4. W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
5. Msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są wg. następującego porządku:
- w niedzielę o godz. 12.00
- w poniedziałki o godz. 7.30
- w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.
- nabożeństwa majowe – czerwcowe w dni powszednie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 15.00. Przed Mszą św. jest okazja do skorzystania ze spowiedzi św.

Czytaj więcej...

Przymierze Miłości

CAM0019118 oraz 26 maja w sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej miało miejsce zawarcie przymierza miłości z Matką Bożą przez rodziny i matki z naszej diecezji. Oto niektóre świadectwa:

NIC BEZ CIEBIE NIC BEZ NAS

18 maja 2018 roku w Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej w Koszalinie w obecności ks. biskupa Pawła Cieślika, ks. kapelana Kazimierza Klawczyńskiego, sióstr szensztackich oraz wspólnoty Szensztackiej z naszej diecezji jako małżonkowie zawarliśmy przymierze miłości z Trzykroć Przedziwną Matką i Zwycięską Królową z Szensztatu. Tym samym zostaliśmy włączeni w przymierze miłości, które Ojciec Założyciel ks. Józef Kentenich wraz z pokoleniem założycielskim zawarł z Matką Bożą 18 października 1914 roku.

Czytaj więcej...

Chciwość - majowe Kazanie na Górze

Kazania 2018
27 maja odbyło się drugie Kazanie na Górze VI edycji. Tym razem ks. Wojciech Parfianowicz dzielił się z uczestnikami spotkania refleksjami na temat grzechu chciwości. Więcej informacji oraz konferencja do odsłuchania na stronie Fundacji Przymierze 

konferencja do odsłuchania

Letnie rekolekcje dla dziewcząt

plakatSerdecznie zapraszamy dziewczęta na rekolekcje letnie.

Rekolekcje dla dziewcząt z klas II-IV odbędą się w terminie 23-27.06.2018r.w Trąbkach Wielkich, formularz do pobrania
Rekolekcje dla dziewcząt z klas V-VI odbędą się w terminie 29.06-03.07.2018r.w Trąbkach Wielkich, formularz do pobrania
Rekolekcje dla dziewcząt z gimnazjum i ze szkoły średniej odbędą się w terminie
07-12.07.2018r.w Otwocku k/Warszawy, formularz do pobrania

Czytaj więcej...

Dorzuć do ognia - zaproszenie na rekolekcje rodzin

rek.rodz
Serdecznie zapraszamy chętne małżeństwa razem z dziećmi do udziału w rekolekcjach.

W tym roku organizujemy rekolekcje weekendowe w terminie: od 29 czerwca do 1 lipca w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Rozpoczęcie o godz.17.00 w piątek, a zakończenie ok. godz. 15.00 w niedzielę;

a także jest możliwość przeżycia rekolekcji rodzinnych u źródeł naszego Ruchu Szensztackiego w Niemczech, w Szensztat k/ Koblencji w Domu Rodzin. W terminie od 5-9 lipca; Rekolekcje rozpoczynamy i kończymy kolacją o godz. 18.00.

Czytaj więcej...

Z wizytą w Kołobrzegu

P5124197
W Roku Ojca Kentenicha, Wspólnoty Matek i Kobiet z Koszalina w ramach comiesięcznych spotkań, 12 maja udały się do Kołobrzegu. Odwiedziliśmy miejsce, gdzie w sanatorium przebywał Ojciec Józef Kentenich.

Czytaj więcej...

Uratować dach nad głową...

DSC 9106

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, pielgrzymów i turystów, o pomoc w pilnym odremontowaniu „Gościńca” i wiaty dla większych grup. Każda Wasza złotówka może przyspieszyć remont i umożliwić dalsze przyjmowanie odwiedzających sanktuarium, jak i wspinających się na taras widokowy, by podziwiać przepiękne widoki nadmorskie.

link do strony

Czytaj więcej...